
Možete kupiti gotovu glinenu žbuku u suhom ili zemljano vlažnom obliku. Većina suhih proizvoda kompatibilni su sa strojevima. U trgovinama je dostupna i fino zrnasta glinena žbuka koja se može bojati. Cijene glinene žbuke obično debljine jednog centimetra izražene su u kvadratnim metrima, kilogram težini ili obliku doziranja.
Cijene na prvi pogled
Neprofitna udruga LehmbauKontor Berlin-Brandenburg promiče izgradnju zemlje općenito i utvrdila je vodeće cijene na temelju podataka o cijenama različitih pružatelja usluga u regiji. Cijene žbuke od gline na lehmbaukontor.de date su na osnovi četvornih metara. Dvoslojna žgana žbuka od pljeve navodi se kao 36 eura, a za finu glinenu žbuku iznosi dvadeset eura po četvornom metru. U mrežnom prodavaču lehm-laden.de cijena je dana u kilogramima, a univerzalna glinena žbuka košta deset centi po kilogramu. Za šezdeset kvadrata glinene žbuke potrebno je tisuću kilograma, kako bi cijena kvadrata bila nešto ispod 1,70 eura. U naturbauhof.de cijene su prikazane u obliku doze. Evo, na primjer, 25 kilograma suhe glinene završne žbuke u vreći košta 12,57 eura.Opis proizvoda navodi površinu žbukanja od 1,7 četvornih metara, tako da se jedan četvorni metar mora izračunati na oko osam eura.
Savjeti za određivanje cijena
Velike razlike u vrsti materijala i informacijama o cijenama otežavaju određivanje određene cijene. Pokušajte napraviti što precizniji popis koje površine u kojoj vrsti sobe na kojoj podlozi treba prekriti glinenim žbukom. Obrazac za identifikaciju materijala koji se može ispuniti na web mjestu lesando.de koristan je u sastavljanju i određivanju relevantnih čimbenika. Trebali biste stvoriti zaseban popis za različite sobe ili zidove. Uvijek pošaljite svoje upite o cijenama u istom obliku različitim pružateljima i tražite ponudu u točno onakvom obliku u kojem želite. Za svaku glinenu žbuku trebali biste tražiti cijenu u fiksnoj jedinici izračuna, kao što su površinske mjere ili uteg.Samo je u ovom slučaju moguće objektivno usporediti cijene glinene žbuke.